Vyhledat
  • Tým Airius

Co jsou to záporné ionty a jaký je jejich vliv na naše zdraví?
Spousta z nás považuje pláže, hory nebo vodopády za místa, kde se většinou cítí komfortně a kam jezdí za relaxací. To je vcelku přirozené, protože takováto místa nabízejí krásné prostředí. Vědci se ale domnívají, že svůj podíl na tom mají také záporné ionty.


Záporné ionty jsou neviditelné molekuly, které jsou produkovány elektřinou, mohou být obsaženy ve velkém množství právě i ve vzduchu, a to v určitých prostředích. Pro člověka jsou zcela nepostřehnutelné, ale když je vdechneme, dojde k biochemické reakci v krevním řečišti. Někteří vědci proto míní, že mají řadu pozitivních účinků.


To také vysvětluje, proč se lidé na podobných místech cítí tak dobře, někdy dokonce pociťují až euforii. Vzduch cirkulující v blízkosti vodopádů, na horách nebo na pláži obsahuje desítky tisíc těchto záporných iontů. Zatímco ve vnitřním prostředí, jako je domov nebo kancelář, je jich mnohem méně - v některých případech dokonce vůbec žádné.


V přírodě jsou záporné ionty vytvářeny několika způsoby:


• UV paprsky ze slunce

• Výboje elektřiny ve vzduchu během a po bouřce

• Jakékoli místo, kde se voda srazí s vodou (vodopády a přílivy oceánu)

• Rostliny, kde jsou generovány jako součást růstuVýhody záporných iontů


Zatímco obhájci negativní ionizace věří, že ionizovaná atmosféra může pomoci se vším od deprese až k poklesu krevního tlaku, stále není k dispozici dostatek informací a výzkumů k prokázání všech těchto vlivů.


Výzkumy však doposud jednoznačně dokázaly že vystavení záporným iontům:


• Snižuje příznaky deprese a podporuje duševní zdraví

• Antimikrobiální aktivity proti AIDS

• Dodává energii a kognitivní výkon některým jednotlivcům


Je předpokladem (ale stále není nepochybně prokázáno), že záporné ionty jsou zodpovědné za:


• Snížení krevního tlaku

• Zlepšení dýchacích potíží (např. při Astmatu)


Ze studie vědecké literatury 2013 o negativní ionizaci nebylo možné zjistit vazbu mezi ionizací a duševním zdravím obecně - ale bylo možné si všimnout pozitivního vlivu na lidi trpící depresemi.


Tato studie ukázala, že vystavení záporným iontům (expozice v průběhu několika hodin) způsobily, že lidé s depresí a sezónní afektivní poruchou (SAD) zaznamenávají výrazně lepší výsledky u symptomů deprese.


Studie také ukázala, že jen krátkodobé vystavení záporným iontům stačilo, aby pozitivně ovlivnilo lidi s diagnostikovanými depresemi.


Z pozdější studie ionizační literatury, katalogizované v roce 2018, bylo možné lépe pochopit, jak záporné ionty pracují komplexněji ve prospěch lidského zdraví.


Tato studie dospěla k závěru, že negativní ionizace byla schopna:


• Regulovat vzorce spánku

• Zlepšit a stabilizovat náladu

• Snížit stres

• Podpořit funkci imunitního systému

• Pomoci tělu metabolizovat sacharidy a tuky

• Zabít nebo inhibovat růst škodlivých bakterií a virů, stejně jako několik druhů jejich dalších forem.


Proč potřebujeme záporné ionty?


Ačkoliv mají ionizační produkty jednoznačně pozitivní dopad pro lidský organismus, můžeme se ptát, proč bychom měli kupovat produkty a řešit instalaci nových zařízení pro svůj domov či kancelář, když by se mohlo zdát, že postačí pravidelné větrání nebo využití některých rostlin?


Pierce J. Howard, PhD, autor knihy Příručka pro uživatele mozku a ředitel výzkumu v Centru pro aplikované kognitivní vědy v Charlotte, NC, se domnívá , že zvýšená hladina záporných iontů může pomoci lidskému organismu fungovat lépe, v prostředích, kde tráví nejvíce času. "Obecně řečeno, záporné ionty zvyšují tok kyslíku do mozku; výsledkem je vyšší bdělost, nižší ospalost a více duševní energie," říká.


"Zvýšená hladina záporných iontů pomáhá také chránit před bakteriemi ze vzduchu, což má za následek snížení podráždění v důsledku vdechování různých částic, díky kterým kýcháte, kašlete nebo máte jednoduše podrážděný krk."


Ne každý je zápornými ionty ovlivněn. Pro jednoho člověka ze tří ale může být aplikace záporných iontů velmi prospěšná.


Pan Howard spolupracoval na toto téma s WebMD, a vysvětlil, jak můžete zjistit, zda jste právě vy na vliv iontů citliví, a proč je Ionizace kanceláře lepší volbou než klimatizace.


"Citlivý na ionty můžete být, pokud se cítíte ospalý, když jste v klimatizované místnosti, ale když opustíte budovu nebo když otevřete okna, cítíte se okamžitě svěží.


Howard přidává: "Klimatizace vyčerpává atmosféru záporných iontů, ale iontový generátor znovu uvolňuje ionty, které klimatizace odstraní."


Airius PureAir: spolehlivý ionizační systém


Jak bylo uvedeno výše, ionizér je užitečný pro zlepšení nálady, duševní zdraví a dokonce ovlivňuje spací vzorce některých lidí. Totot však nejsou jediné důvody, proč se společnost Airius specializuje na ionizaci, a tím čistí vzduch ve vnitřních prostorech.


Ionizátory aktivně čistí vzduch a povrchy od škodlivých a znečišťujících látek, jako jsou bakterie, viry, prach, pachy ze zvířat a pyl. Pomocí nejnovější technologie fotohydroionizace (PHI) od společnosti RGF Environmental, (světový specialista na čištění vzduchu, vody a v oboru potravinářského průmyslu) Pureair efektivně neutralizuje až 99 % všech škodlivých vzdušných kontaminantů.


Většina ionizátorů vzduchu používá pro vytváření záporných iontů elektřinu. Ionty se uvolňují do vzduchu tak, aby se mohly připojit k pozitivně nabitým částicím, jako jsou bakterie, prach a alergeny. Tyto pozitivní ionty se pevně spojují se zápornými ionty (stejným způsobem, jako pracuje magnet ), tvoří mnohem objemnější částice a ty jsou pak příliš těžké na to, aby se udržely ve vzduchu a tak padají na zem nebo na povrchy, kde mohou být odstraněny vysáváním nebo vytíráním.


Airius PureAir posouvá celý tento proces ještě o krok dále. Díky integrované PHI buňce vyzařuje ionizované hydroperoxidy. A právě toto účinné spojení s pozitivními molekulami eliminuje bakterie tak, že na površích a zemi není žádný škodlivý prvek.


Těm, kteří se obávali konkrétních virů, bakterií a spór plísní, pomáhá vytvářet komfortní zázemí pro aktivity, ať už doma nebo v prostředí kanceláře. Systém PureAir pracuje 24/7 a zajišťuje cirkulaci zdravého bezpečného vzduchu.


Pokud budete chtít vědět více, napište nám na info@airius.cz nebo zavolejte na +420 602 312 175.

84 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše