Vyhledat
  • Tým Airius

Destratifikace Airius: Kouřový test tepelné cirkulaceVe velkých a vysokých prostorech, jako jsou třeba sklady, je obecně velmi obtížné regulovat teplotu. Teplo stoupá vzhůru a hromadí se pod stropem, čímž dochází ke značným teplotním rozdílům. Výsledkem jsou výrazné tepelné ztráty, diskomfortní teplota, vysoké emise CO2 a vysoké náklady na vytápění či chlazení prostorů.


Ventilátory AIRIUS: Úspora energie ve všech typech vnitřních prostor

Abychom se vyvarovali nákladů navíc a zároveň byl udržován konzistentní teplotní komfort, je třeba pracovat se vzduchem efektivně, čehož lze docílit využitím technologie AIRIUS, která je opatřena jedinečnou vzduchovou turbínou. Patentovaná konstrukce umožňuje proudění velkého množství vzduchu na velké vzdálenosti, svisle nebo vodorovně, a to s minimálním využitím energie. V praxi to znamená, že dojde k zachycení lehčího horkého vzduchu na úrovni stropu a jeho následnému stlačení dolů směrem k podlaze. Ve srovnání s jinými destratifikačními ventilátory je proud vzduchu daleko pomalejší, a proto nevytváří žádný průvan.AIRIUS má svou roli také při optimalizaci výkonu klimatizace a snižování provozních nákladů tím, že zkracuje dobu chodu a pracovní zátěž. V klimatizovaném prostředí cirkuluje chlazený vzduch rychle skrze ventilátory, čímž dochází k jeho proudění po celém prostoru. Tím rychleji dosáhnete nastavené teploty, zkrátíte dobu chodu klimatizace a ušetříte značné množství energie. Těžší studený vzduch, zachycený v rozích a mrtvých zónách, navíc cirkuluje zpět do místnosti.


Ventilátory značky AIRIUS mají ale také další výhody. Například varianta PureAir dokáže eliminovat bakterie, viry (včetně COVID-19), choroboplodné zárodky, škodlivé látky i pachy a plísně. Své uplatnění tak najde třeba i v potravinářském průmyslu, kde pomáhá zachovat delší trvanlivost potravin.


Hlavní benefity ventilátorů AIRIUS


· Snižují náklady na topení o 25 - 50 %

· Snižují náklady na chlazení o 20 - 40 %

· Redukují emise CO2 o 20 - 50 %

· Minimální údržba a provozní náklady

· Malé, závěsné, nerušící jednotky

· Fungují vedle všech typů systémů HVAC

· 5ti-letá záruka

· Recyklují teplo z výrobních procesů, světel a slunce


V řadě PureAir s buňkou PHI navíc


· Likvidují více než 99,9 % bakterií a virů, včetně COVID-19

Potlačují pachy o více než 99 % a snižují výskyt plísní o více než 98 %.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše